fbpx

FAQ (Často kladené dotazy)

Po výběru designu svatebních tiskovin vás v objednávce požádáme o vyplnění údajů, ze kterých budeme vycházet při zpracování. Po vyplnění odešlete objednávku a my se vám do 72 hodin ozveme s grafickým návrhem a zpracovanými daty, které vám zašleme k odsouhlasení. Též vám potvrdíme finální kalkulaci objednávky. Po odsouhlasení jdou svatební tiskoviny do výroby. Do 15 pracovních dní vám balíček tiskovin balíme a zasíláme na vaši uvedenou adresu poštou.

Ceny jsou uvedené v galerii svatebních tiskovin u každé grafiky zvlášť. Součástí každé objednávky je i kalkulačka, která vám spočítá finální cenu za všechny tiskoviny. 

Nemusíte. S předstihem si stačí objednat pouze Svatební oznámení a Pozvánku ke svatebnímu stolu, kterou odesíláte hostům a známým dlouho před svatbou. Až znáte detailnější údaje o svatbě, stačí si doobjednat zbytek svatebních tiskovin, jako je Svatební menu, Svatební program nebo Jmenovky na stůl.

Jelikož je celý náš projekt založen na principech zero waste a minimalismu, jsou naše svatební tiskoviny v menších formátech, než jste pravděpodobně zvyklí. Naším záměrem je informovat, ale zároveň brát ohled na životní prostředí.

Svatební oznámení mají zmenšený formát A6. Pozvánky ke svatebnímu stolu jsou ve zmenšeném formátu A7. Jmenovky jsou ve zmenšeném formátu A8. Svatební menu dodáváme ve zmenšené velikosti 20×8,5 cm. Svatební program je ve zmenšeném formátu A6.

Do tiskovin používáme převážně semínka lučního kvítí. Použitá semena zvonku, pomněnky a vlčího máku vyrostou s vaší pomocí v medonosné rostliny, které jsou nejen směsí pestrobarevných květů, ale také stravou pro včely, jejichž počet v posledních letech prudce klesá. Svatební tiskoviny pak začínají mít i jiný charakter, než pouze informativní, jelikož jsou včely nezastupitelnou součástí ekosystému.

Samozřejmě nemusíte. Můžete si oznámení a další tiskoviny uschovat na památku, protože i tak mají svatební tiskoviny na ručně vyrobeném papíru svoji hodnotu. 

Všechny objednávky balíme do papírových krabic s papírovou lepicí páskou a papírovou výplní – používáme staré noviny, které nám schraňují naše milé babičky. Vše lze tedy perfektně zrecyklovat. Součástí jsou všechny tiskoviny, které jste si objednali (pochopitelně) a možná malý present k tomu. 

Ano, jsou. Ke každému kusu svatebního oznámení náleží také obálka ve formátu C6 (16,2 x 11,4 cm). Obálky dodáváme v hnědé barvě z recyklovaného papíru. 

Dokud semínkový papír nevystavíte vlhku nebo nezasadíte, nic se mu nestane. Semínko si počká na vhodné prostředí.

Ke každému kusu svatebního oznámení posíláme na vyžádání také informativní kartičku o tom, že lze svatební oznámení zasadit. Tuto kartičku pak stačí akorát přidat společně se svatebním oznámením do obálky.

Tiskoviny ze svatebního dne, jako je Svatební menu, Svatební program nebo Jmenovky na stůl, může nevěsta se ženichem zasadit po své svatbě. Stejně, jak budou pečovat o svoji lásku, budou pečovat i o květiny, které jim budou připomínat den, kdy se navždy jejich životy propojily v jeden.

Svatební tiskoviny natrhej na menší kousky a vlož do květináče nebo záhonu. Zasyp lehkou vrstvou zeminy a zalej. 

Pěstování vlčího máku je velice jednoduché. Už časně z jara můžete semínka vysét. Semínka nevymrzají. Vlčí mák snáší sluneční stanoviště i polostín.

Zvonek je vytrvalá bylina, vhodná do skalek, na záhony i do zahradních nádob. Rostlinám se daří téměř všude. Jsou nenáročné a plně mrazuvzdorné. Provádíme jarní výsev na povrch substrátu. 

Pomněnka alpská temně modrá je dvouletá květina vhodná na záhony i na balkóny. Semena pomněnky vyséváme od května až do srpna na povrch substrátu.

Žiadny problém. Svadobné tlačoviny najskôr prepíšeme do slovenčiny a výsledný tovar zasielame poštou aj na Slovensko. 

Zajisté. Napište nám o něj skrze kontaktní formulář níže. Do zprávy nezapomeňte uvést vaši kontaktní adresu. 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?
Máte speciální přání?

Napište nám. Odpovíme do 24 hodin.